ÖÖ KOOLIS

Seekordne "ÖÖ koolis" toimus Paldiski Põhikoolis 27. jaanuaril vastu 28. jaanuari  ajavahemikul 21.00- 9.00. See oli varasematest hoopis erinev, sest selle korraldasid praktilise tööna viis õhtukooli abiturienti: Taavi Pamberg, Marek Sireli, Priit Reidolf, Tõnis Valk ja Aare Liivranna, kellest kolm  teenivad tavaelus Scoutspataljonis. Tänu sellele eripärale oli üritus militaarse kallakuga.

Esmase  tegevusena pärast meeskonna ja ööplaani tutvustamist toimus  meditsiini teoreetiline loeng külalis lektori poolt.  Pärast seda jaotati osalejad kaheks grupiks ja pooled läksid tutvuma Scoutspataljoni varustusega, mida demonstreeris Taavi ning teine pool jäi meditsiini praktilisse ossa ning hiljem loomulikult vastupidi. Meditsiini praktilises osas õpetati, kuidas erinevate hädajuhtumite korral toimida ning kuidas siduda vigastusi erinevatel kehaosadel ning demonstreeriti, kuidas paigaldada kanüüli.

Enne südaööd oli aeg kõhtu täita. Söögi eest kandis hoolt Aare, kes tõi lauale maitsvad salatid, pelmeenid ja pannkoogitordi.

Suurt hasarti tekitasid Taavi ja Mareki poolt organiseeritud spordivõistlus ja pommijaht, mis ka suurimatelt unimütsidelt unemõtted peast peletasid. Spordivõistlus sarnanes teatejooksuga, kuid seal oli vaja lisaks jooksule ka asju meelde jätta, usaldada rühma liikmeid ja olla täpne. Pommijahi ülesandeks oli mööda vihjeid minnes lõpuks õige numbrikombinatsioon leida ja taskulambi abil otsida helkureid, mille taga olid tähed. Kõikide tähtede leidmisel ja õigesti kokku seadmisel soli lahenduseks sõna „Pioneer“.

Terve kooli peal sai filmitud ka Tõnise juhendamisel maailmakuulsat mannequin challenge-it. Koos sai vastu võetud ka kukeaasta, mille puhul sõime eelneva päeva õhtul pelmeene, sest see pidavat tooma rikkuse ja edu terveks aastaks. Mõned drum'n'bass muusika austajad said ÖÖ diskol tantsida.

Varajastel hommiku tundidel kuulasime Priit´u jutustust kohati ka hirmutavatest Afganistani kogemustest ja  viimase  jõupingutusena osalesid vapramad viktoriinis, mis baseerus öösel omandatud kaitseliidu ja meditsiini alastel teadmisel.

Öö lõpetas hommikuvõimlemine ja energiaring, mille järel anti kõikidele osalejatele tänukirjad ja meeneks vihikud tarkade ideede tarvis ning autasustati tublimaid.

Ronja Marie Tepp 9. klass : „Minu arvates said noormehed üritusega väga hästi hakkama. Pakuti piisavalt mitmekülgseid ja noortepäraseid tegevusi ning igav ei hakanud.“