13.05 kell 18.00 toimub veebinar “2x2: planeet põleb - mida teha?”, mis keskendub sel korral keskkonnahoiule ning kuidas noored ise saavad panusta sellesse. Seekordset veebinari juhivad Rocca al Mare kooli õpilased. Lisainfo ja registreerimine: teeviit.ee/osale-veebinaril-2x2-planeet-poleb-mida-teha/
 
20.05 kell 17.00 toimub veebitöötuba “Keskkond ja meedia”, mille käigus arendatakse kriitilist mõtlemist ja arutletakse keskkonna teemadel. Lisainfo ja registreerimine: teeviit.ee/osale-veebitootoas-keskkond-ja-meedia/
 
Kasulik video! Õppimise müüdid ja tegelikkus: https://youtu.be/IR_PMF-GvBI
Kriste Talving x Teeviit: Õppimine - müüdid ja tegelikkus

Ilusat emadepäeva kolmandikelt🙂🙃
 
 
 
 
 
 
 
 
 
🤔Oled noor? Aktiivne? Julge? Motiveeritud? Valmis koostööks? Kui jah, siis kandideeri MKP liikmeks.
🤗Meie Kodu Paldiski tähtsaimaks ülesandeks on muuta Lääne-Harju Valla elu paremaks ja huvitavamaks.
🤯📍Igal noorel on võimalus saada Meie Kodu Paldiski liikmeks, oma soovist peab ta teada andma noorteorganisatsiooni tegevjuhtidele.
📍Kandideerida saab Meie Kodu Paldiski Meedia-, reklaami- ja vabatahtlike valdkonda.
May be an image of tekst
 
 
 
 
1.klass tegi läbi raja “Liigume Paldiskis”. Kõndisime 5,5 km.
 
 
 
 
 
  

Värske Hea Laps tõi jälle vahvaid sõnumeid. Kajastatud on 3.klassi Hea Lapse Klubi tund. Anton Varjagin sai võidu luulekonkursil.

💡 3. maist kuni 7. maini 2021 toimub üleriigiline nutiviktoriin “Nutt tuleb peale”. Osalema on oodatud 1. - 12. klassi õpilased, kutsekoolid, ülikoolid, täiskasvanud. Osaleda saab individuaalselt ehk üksi!

Link otse nutiviktoriinini: lingid.ee/nuti2021

 
Nutt tuleb peale KEVAD 2021
 
 

 

E-sallivuskonverents toimub 6. mail virtuaalselt keskkonnas Worksup.
Tartu Kutsehariduskeskuse korraldatav rahvusvaheline ideekonkurss kutsub noori aktiivselt kaasa mõtlema ja probleemile lahendusi leidma. Konkursi sisuks on pakkuda loovaid, nutikaid ja praktilisi lahendusi etteantud trükikanga taaskasutuseks.
 

30. aprillil lõid õpetajad korda nii kooli sees kui ka kooli ümber.

Pilte: https://www.facebook.com/media/set?vanity=137400746279192&set=a.4235675659784993

 
 
 
 
 
 
 
 
Paldiski Ühisgümnaasium liitus KIVA programmiga.
Mis on KiVa? | Eesti
 
 
 
Maastikumäng "Liigume Paldiski" - 01.05-31.05
 
  • Terve maikuu jooksul on võimalik mängida maastikumängu “Liigume Paldiskis”.
  • Mäng on mõeldud liikumiseks tervele perele, mitte ainult õpilastele.
  • Mängimiseks tuleb avada lisatud foto ja otsida üles kaardile märgitud punktid. Igas punktis on vaja leida üles vastus ühele küsimusele.
  • Küsimused leiad järgnevalt lingilt ja nendele peab selles samas ankeedis ka vastama.
  • Rada ei pea läbima ühe päevaga. Samuti ei pea küsimustele korraga vastama.
  • Kui soovid jätta küsimustele vastamist pooleli, vajuta ankeedis “Submit”(saada) ja sulle saadetakse teade lisatud meilile. Küsimustele vastamise jätkamiseks/muutmiseks ava saadetud kiri, vajuta “Edit response” (muuda vastust).
  • Peale vastuste lisamist/muutmist ära unusta vajutada uuesti “Submit”.
3.klass ja õpetaja Inga tegid selle aasta keskkonnateoks lindudele jooginõud peenrasse.
 
 
 
  

Praegune aeg on keeruline. Eriti lapsevanema jaoks, kellelt oodatakse palju igal rindel. Töökohustused, laste eest hoolitsemine, majapidamistööd, paarisuhe, võib-olla ka mure lähedase pärast – ülesandeid ja tegemisi on palju.

Lasteabi ja Tark Vanem kutsuvad lapsevanemaid üles sellel keerukal ajal iseennast ja oma vajadusi märkama. Oleme lapsevanemate jaoks olemas – kuulame, toetame, anname nõu ja mõtteid, kuidas oma heaolu eest hoolitseda.

Lasteabi pakub vanematele tuge mure või segaduse korral. Helistada saab numbril 116 111, kirjutada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või vestelda www.lasteabi.ee kaudu.

Veebilehelt www.tarkvanem.ee leiavad vanemad infot laste kasvatamise kohta ja nippe, kuidas iseennast hoida ja toetada

Riigikogu kiitis heaks seadusemuudatuse, mille kohaselt ei ole sellel õppeaastal riigieksamite sooritamine gümnaasiumi lõpetamise tingimus.
 
Muudatus annab koolilõpetajatele võimaluse oludega arvestades ise kaalutletud otsus teha. Gümnaasiumi lõpetajatel on võimalus sooritada riigieksamid eesti keeles või eesti keeles teise keelena, matemaatikas, inglise keeles ning üks rahvusvaheliselt tunnustatud võõrkeele eksam.
 
Riigieksamid toimuvad üldiselt plaanitud ajal, koroonaviiruse leviku maandamisele suunatud meetmetest kinni pidades. Mõne päeva võrra muudetakse hilisemaks inglise keele riigieksami aega ja matemaatika lisaeksami aega, et vältida eksamite kattumist ja tagada piisav aeg põhieksami ja lisaeksami vahel.
 
Riigieksamitele oodatakse kõiki, kes on 20. jaanuariks ennast eksamile registreerinud, lisaajal eksami sooritamiseks tuleb abituriendil kindlasti esitada avaldus Haridus- ja Nooreametile kolme tööpäeva jooksul peale põhieksami toimumist.
 
 
 
 
 

Paldiski Ühisgümnaasiumi õpilased osalesid 33. Liivide etluskonkursi Harjumaa eelvoorus, mis toimus seekord videoformaadis Kiili Gümnaasiumis.

🏆Mirjam Toom (10. klass) saavutas II-III koha.
 
Žürii otsustas eraldi ära märkida ka järgnevad tööd:
🤩Getriin Ingrid Jürioja (Paldiski Ühisgümnaasium, 9. kl, juh Erika Kaljusaar): omapärase esituse ja sotsiaalpoliitilise sõnumi edastamise eest;
🤩Meribel Ebber (Paldiski Ühisgümnaasium, 6. kl, juh Erika Kaljusaar): "Seltsimees lapse" katkendi meisterliku ettekande eest;
🤩Maria Uusberg (Paldiski Ühisgümnaasium, 9. kl, juh Erika Kaljusaar): stiililt ja tasemelt ühtlaselt tugeva proosa- ja luulekatkendi etlemise eest;
🤩Juhendajatest soovib žürii eraldi esile tõsta Erika Kaljusaart Paldiski Ühisgümnaasiumist, kelle õpilastelt laekus mitu kõrgetasemelist etlust. Nii mõnigi neist jäi siin kirjas nimetamata.
Palju õnne! 🥳
Noorte pressikonverents toimub 14. aprillil 2021 kell 15.00 otseülekandena sotsiaalministeeriumi YouTube’i kanalis https://youtu.be/Im95460_Xio.
Oma küsimused saab läkitada juba praegu Slido keskkonnas sli.do kasutades parooli noored1404.
May be an image of üks või mitu inimest ja tekst
 
 
 
 
 
 
 
 

👚👖 Käes on aeg, mil saab tellida Paldiski Ühisgümnaasiumi koolivormi.

Ettetellimiskeskkonna kevadine tellimisperiood on 01.04-26.06 ja tellimused saab kätte koolist alates 24.08.

Sügisene tellimisperiood on 01.09 – 20.09 ja tellimused saadetakse kooli. Kooli saatmise tähtaja kohta info on ettetellimiskeskkonna avalehel.

Koolivormi ettetellimiskeskkonna link siin: https://koolivorm.norrison.ee/547-paldiski-pohikool-uehisguemnaasium

🥕Vaimse tervise vitamiinid: head suhted, tasakaalustatud toitumine, uni, meeldivad emotsioonid ja liikumine.
Loe lähemalt:
https://peaasi.ee/vaimse-tervise-vitamiinid/
Paldiski Ühisgümnaasiumi õpilased osalesid 33. Liivide etluskonkursi Harjumaa eelvoorus, mis toimus seekord videoformaadis.
🏆
Mirjam Toom (10. klass) saavutas II-III koha.
 
Žürii otsustas eraldi ära märkida ka järgnevad tööd:
🤩 Getriin Ingrid Jürioja (Paldiski Ühisgümnaasium, 9. kl, juh Erika Kaljusaar): omapärase esituse ja sotsiaalpoliitilise sõnumi edastamise eest;
🤩 Meribel Ebber (Paldiski Ühisgümnaasium, 6. kl, juh Erika Kaljusaar): "Seltsimees lapse" katkendi meisterliku ettekande eest;
🤩 Maria Uusberg (Paldiski Ühisgümnaasium, 9. kl, juh Erika Kaljusaar): stiililt ja tasemelt ühtlaselt tugeva proosa- ja luulekatkendi etlemise eest;
🤩 Juhendajatest soovib žürii eraldi esile tõsta Erika Kaljusaart Paldiski Ühisgümnaasiumist, kelle õpilastelt laekus mitu kõrgetasemelist etlust. Nii mõnigi neist jäi siin kirjas nimetamata.
Palju õnne! 🥳
🧐 15.04 toimub veebitöötuba “Kuidas segamatult õppida?!”, mis keskendub õpioskustele ja tõhusamale õppimisele. Töötuba viib läbi Hiiumaa noorsootöö spetsialist ja noorteinfo koolitaja Kristel Pisa. Lisainfo ja registreerumine: https://www.teeviit.ee/osale-veebitootoas-oppida/
15.04 toimub Teeviit tulevikku veebinar 2x2: noored tööturul, kus noored Jüri Gümnaasiumist on veebinarile kutsunud Töötukassa noortevaldkonna juhi Olav Kerseni ning Noorte Tugila programmijuht Heidi Paaborti, kellega töötamise teemal arutletakse. Lisainfo ja registreerumine: https://www.teeviit.ee/osale-veebinaril-tootamine/

 
Kiusamisvaba Kool.
Järgmisest õppeaastast liitub Paldiski Ühisgümnaasium KiVa programmiga. Meie õpetajad käisid 7. aprillil KiVa baaskoolitusel.
 
Euroopa Filmiakadeemia kutsub kõiki 12-14-aastaseid oma lemmik Euroopa noortefilmi valima. Registreeru žüriiliikmeks aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
NB! Registreerimine noortežüriisse on avatud 12. aprillini!
EFA noore publiku auhind 2021
 
 
 
 
📜 Paldiski Ühisgümnaasiumi õpilasesinduse luule- ja lühijutukonkursi võitjad on selgunud. Konkursi tulemused teeb teatavaks meie žürii liige lastekirjanik Ilmar Tomusk. 😍
Vaata videot siit: https://fb.watch/4I8MJzlvO3/
 
🏆
I koht Getriin Ingrid Jürioja luuletusega "Koroonakevad"
II koht Maria Uusberg luuletusega "Käes on kevad!"
III koht Aaro Kirs luuletusega "Kevad"
Aitäh kõigile osalejatele ilusate luuletuste eest! Kõiki luuletusi saab lugeda siin: https://padlet.com/viivika1/luule 
Värske Hea Laps toob jälle rõõmusõnumeid.
 
May be an image of tekst
 
 
 
 
Praegusel ajal me ei saa käia õppekäikudel. Algklassidel oli tavaks käia kord kuus muuseumitunnis. Seega tuleb leida uusi lahendusi ja õnneks pakuvad paljud muuseumid ka veebitunde. 3.klass on sel õppeaastal osalenud veebipõhises Eesti Rahvapärimuse Kooli vastlatunnis, ERMi tunnis "Viie kodu lood" ning Tartu Tähetorni tunnis "Päikesesüsteem". Kõik olid vahvad ja toimekad tunnid.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Siia ootame kõiki neid pilte, mis seostuvad munapühadega- kõik jänkud, tibud, kevaded, munad- kõik sobib. Oluline- ise pead ka ikka peal olema 😉 Mõtle välja jälle mingi vahva lavastus ja osale 😉
 
Munapühad

Siin on naljapäeva naljapildid. Kes tahab veel nalja teha, võib oma pildi lisada 😉

https://padlet.com/inga33/4db4u651tzfcqpt0

3.klass osales edukalt ka ühetähejuttude võistlusel.

Loe jutte: https://www.canva.com/design/DAEaJGKZ4ps/ys9BIzHyVG8aFLPy-T7jMQ/view?utm_content=DAEaJGKZ4ps&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=viewer

 
 

Osaleme rahvusvahelises kalade joonistamisvõistlusel Fish Art Contest. Joonistusvõistluse eesmärk on tõsta teadlikkust ja juhtida tähelepanu siirdekaladele ja nende elupaikade olukorrale.
Pilte saab vaadata siit: 

Sellelt lingilt saab vaadata 3. klassi linnuraamatut: 

https://drive.google.com/file/d/1TF8qv7rp61rT8neOrS_Y2yHh9Rmx8KsB/view?usp=sharing

LIIKUMISLABORI JA PEAASI.EE LIIKUMISPAUSIDE VÄLJAKUTSE: MIS ON SINU LIIKUMISVITAMIIN?
Liikumisnädala raames kutsume kõiki koostöös TÜ liikumislaboriga parandama oma tuju ning rõõmustama oma keha liikumispauside abil. 🚶‍♀️🏃‍♂️

 

 

 

 Postita pildid: 

 

Meie vahvad kevadlilled smile

https://padlet.com/inga33/j94buwm0vxl27r37 

Käimas on üle-eestiline meediapädevuse nädal 🧐
1. E- KÜLALISTUND: Statistikaameti e-külalistund 26. märtsil kell 13:00 7.-12. klasside õpilastele: “Mida tasub teada andmetest?”
Rohkem infot:
https://www.facebook.com/events/288550772841669
2. PODCAST: 26.märtsil ilmub järjekordne episood Teeviit tulevikku sarjast pealkirjaga “Nutimaailmast päriseluni on vaid üks samm?” Jälgi Teeviit tulevikku Youtube´i kanalit: https://youtube.com/playlist...
3. VIDEO: Kuidas käituda veebis õppides ehk netikett videotunnis: https://youtu.be/b_Lurwxz1iA
See nädal oli algklassidel emakeelepäeva tähistamiseks LUULENÄDAL.
Algul plaanisime seda koolis teha, kuid olude sunnil kolis ka see veebi. Iga õpetaja valis välja ühe luuletuse, salvestas selle ja nii oli lastel võimalik iga päev uut luuletust kuulata ja selle kohta pisike ülesanne lahendada. Loodame, et niimoodi leiavad luule juurde tee ka need lapsed, kes muidu luulest väga ei hooli. 
 
Algklassid katsetasid 19. märtsil pesapäeva veebipõhisena. Teemaks oli emakeel.
Õpetajad ootasid kuues toas ning lapsed pidid liikuma toast tuppa ja täitma erinevaid ülesandeid. Sai lahendada kuldvillakut, lahendada anagramme, nuputada viktoriinivastuseid, võimelda tähti ning mängida sõnamänge. Laste sõnul oli lõbus õppimisviis ja neile meeldis. Järgmisse pesapäeva (kui see toimub arvuti taga) katsume sisse tuua veidi rohkem liikumist pesades.
 
Igal teisipäeval saame toidupakid. Need on pakendatud paberkottidesse. Kutsume üles kaasa võtma oma RIIDEST KOTTI, kuhu siis saab asjad ümber tõsta ning paberkott saaks järgmine kord jälle taaskasutatud. 
 

Noorteinfoportaal Teeviit kutsub noori piirangute ajal sisukaid tegevusi tegema! https://www.teeviit.ee/tegevused-piirangute-ajal/
 
18.märts kell 18.00 toimub veebinar “Online elu koolitus”. Veebinarile registreerumise tähtaeg 17.märts: teeviit.ee/osale-veebinaril-online-elu-koolitus/
23.märts kell 15 veebitöötuba “Turvaliselt ja targalt nutiseadmes”. Registreerumise tähtaeg 22.märts kell 12.00: teeviit.ee/osale-veebitootoas-nutiseadmes/
 
Kas sa tahaksid saada motivatsiooni tegutsemiseks? Või häid nippe kuidas olla iseendaga rohkem rahul? Sooviksid mõista mida tulevikuga pihta hakata? Kui jah, siis Changemakersi e-kursus “Kuidas olla enda maailma muutja” võib olla sulle! 🤩
Rohkem infot ja registreerimine:
Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud ball ja vastuvõtt
 
Väike videomeenutus eelmise aasta ballist, mil saime veel koos vanematega pidutseda. Video pani kokku Sten-Erik Paalits.
 
Videot saab vaadata siit:

Ilmunud on Kooli Ekspressi värske number. Lugeda saab allolevalt lingilt:

https://www.dropbox.com/sh/ik9cf7t910nprdm/AADcg0c70E56M3ou1p_0E5oha?dl=0&preview=ekspress+20-21-2.pdf

 

8. märtsist läheb lahti eriti raju kuuajaline WeMuuv aktiivsusvõistlus Eesti koolide vahel! Võistelda saavad kõik nutikella⌚️ omavad 5-12. klasside õpilased ja õpetajad. Muud pole vaja teha midagi, kui mõnuga aktiivselt liikuda.
Osalemiseks tuleb sul:
👉 Registreeruda end alloleval lingil
https://cutt.ly/7lxrpdZ

5. märtsil kell 14.00 toimub noortele mõeldud pressikonverents, kus koroonaviiruse ja selle leviku piiramisega seotud küsimustele vastavad tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

Ürituse link: https://fb.me/e/hF2kkmjFt

 

15. veebruaril toimus algklassidel EV 103 ball ja vastuvõtt. 

Pilte saab vaadata siit: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=137400746279192&set=a.4030722860280275

Harjutame robotiga õppimist. Photon Robot teeb õppimise mänguks 🙂
 
 
 
 
  

Selle trimestri algklasside pesapäev keskendus internetiturvalisusele. Meeskonnad said pesades nuputada, katsetada paroolide tugevust, korrati üle reeglid ning mängiti mänge.

 
 
 
 
 
 
Sõbrapäeval punusid algklassid õp Meriti juhendamisel sõbrapaelu.
 
 
 
 
 
 
 
3.klass kirjutas Eestile kiidud. #kiidus_eestile #veelparem #VEPA
Foto kirjeldus ei ole saadaval.
 
 
 
 

3.klass käis seekord vastlatunnis läbi zoomi. Saime palju uut teada, mängisime erinevaid vastlamänge ning tegime kada, kuhu kõik halva sisse panime. Muidugi ei puudunud ka vurri veeretamine 🙂

19. veebruaril tähistasime kooli lipuväljakul Eesti Vabariigi 103. aastapäeva. 

Pilte saab vaadata siit:https://www.facebook.com/media/set/?vanity=137400746279192&set=a.4016478735038021 

10. klass veetis kaks talvist päeva Lõuna-Eesti mägistel nõlvadel. Palju lumelauatamist, snowtuubitamist, lumises metsas matkamist ja hilisõhtust uisutamist. Suurimad tänusõnad meie rõõmsameelsele reisisaatjale Mette’le (Õpilasreisid) ja toredale bussijuhile Martinile!
Pilte saab vaadata siit: 
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=137400746279192&set=a.4015190471833514
 
Gümnaasiumi ōpilased Sven, Anna, Lisette, Milena, Matteus ja Rammo vōtsid osa Popsport! väljakutsest. Vaja oli hüpata 4.minuti jooksul Van Haleni laulu “Jump” saatel.
Video valmis kaunis Kääriku puhkekeskuses. 
Videot saab vaadata siit: 
https://fb.watch/3UBCarJahX/
 
Koolimajas on nüüd vōimalik liikuda 1.korruselt 3.korrusele mööda siseterviserada, mille vōitsime sügisel toimunud liikumiskampaanias “Hakkame liikuma”.
1.korruselt leiad trips-traps-trulli, malli, m2 laua. Vōimlas asub venitussein ja saab punkte seinal püüda.
2.korrusel on mōōdusein, noodisein, keks, tähestik ja saab paarilisega ühelt värviliselt ringilt teisele hüpata.
3.korrusel saab mängida twisterit ja hüpata ühelt ringilt teisele.
Samuti oli kōigil vōimalus pakkuda siseterviserajale nimi. Valituks osutus 1.klassi Sofia pakutud nimi “Impulss”. #eestiterviserajad
 
 
 
 
 
 
  

HÄÄLETA parima pildi poolt ja vajuta pöial. 👍 Hääletada saab kuni 14.02. Fotokonkursi tulemused kuulutame koolis välja 16.02.
 
Fotokonkurss "Kõige ilusam lumememm"/ "Talvine loodus"
11. veebruaril käisid 10.-12. klass õppekäigul Eesti Ajaloomuuseumis ja Filmimuuseumis. Läbiti programmid "ENSV, mis see veel oli?" ja "Esinemiskunsti A ja O".
 
 
 
 
 
 
 
 
5. klass osales 10. veebruaril koolipäeval „Puust ja Punaseks“. Meie päevateema oli "Päev ajalehetoimetajana". Programmi sisustasid Eesti Ajaloomuuseum, Niguliste muuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus. Õpilased tegutsesid ajalehe toimetusena ja ühistööna valmis klassi leht. Koolipäev ühendas ajaloo ning keele ja kirjanduse õppeained.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4. veebruaril toimus XXX õpilasetlejate riigikonkursi Harjumaa voor 2021.
Meribel Ebber saavutas 4.-6. klassi arvestuses II koha.
Maria Uusberg 7.-9. klassi arvestuses II koha.
Juhan Klaassen 10.-12. klassi arvestuses eripreemia ja Laagri kooli kutse algklassidele raamatuid ette lugema!
Palju õnne! 🤩

Järgmisel nädalal algan uus väljakutse. Kõik õpilased peaksid olema saanud endale templikaardi ja esmaspäevast saab õuevahetundides templeid koguma hakata.

Kes ei ole templikaarti saanud, siis saab selle õuevahetunnis õpetajalt, kes templeid jagab.
Kohtume õuevahetunnis!

4. veebruari koolipäev möödus suures osas õues imeilusat talveilma nautides. Aktiivsed ja liikuvad ainetunnid viisid meid nii mere äärde kui kelgumäele. Kogu koolipere ühise lumesmöllamise tulemusena kerkisid koolimaja taha koopad, liumäed ja vahvad lumeloomad.
May be an image of üks või mitu inimest, people sitting, inimesed seisavad ja vabas õhus
 
 
 
 
May be an image of üks või mitu inimest, inimesed seisavad ja vabas õhus
  

7. ja 8. klassi tüdrukutel valmisid käsitöötundide raames vanadest t-särkidest vahvad istumisalused meie õuesõppeklassi puupakkudele. Õpilasi juhendas õp Kaire-Leen.

Meie tubli õpetaja Janika Loos pälvis 2020. aasta kehalise kasvatuse õpetaja tiitli. Palju õnne! 

https://www.kulka.ee/uudised/kultuurkapitali-harjumaa-ekspertgrupp-tunnustas-maakonna-parimaid-kultuuri-ja-sporditegelasi?fbclid=IwAR33ildH1kxXBbGBG5DFOEPwv88qfowGawlz4Ey-WSdZ1bpyhLWX3ubBbaM

 

Ootame õpihuvilisi osa võtma Sisekaitseakadeemia veebitutvustusest 15. ja 22.veebruaril veebikeskkonnas Zoom.
 

19. jaanuaril käis 5. klass kelgutamas. 

3. klassi Ravill saavutas Tähekese jubejuttude võistlusel 2. koha.
 
 
 
  

Kohe ei mäletagi, millal Paldiskis viimati kelgutada sai.
2. klass igal juhul arvas, et talv on lahe ja kelgutamine üliäge 😛

Vaata pilte: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=137400746279192&set=a.3915420005143895

 

Paldiski Ühisgümnaasiumi õpilane Aleksander Kaznikov tegi koostööd Tallinna Ülikooli tudengitega ja osales ELU (Erialasi Lõimuv Uuendus) “Ettevõtlikud Noored Nutiajastul 2020” projekti uuringus.
ELU “Ettevõtlikud Noored Nutiajastul 2020” projekti eesmärgiks oli koguda, analüüsida ja avalikustada noorte ettevõtlikke lugusid. Projekti raames intervjueeriti kuut ettevõtlikku noort erinevatest Eestimaa piirkondadest - Saaremaa, Harjumaa ja Ida-Virumaa. Intervjuude käigus selgitati välja noorte seisukohad ettevõtlikkuse teemadel: kuidas ettevõtlikkus alguse saab ja millised on selle arendamiseks vajalikud oskused; ettevõtluse raames omandatud kogemused ja teadmised; protsessi ja tulemuse tähtsus. Aleksander osales üsna mahukas intervjuus ja vastas eneseanalüüsile suunatud küsimustele, luues sellega baasi ettevõtlike noorte tegevuste analüüsiks.
Projekti raames ilmus kokkuvõtlik video, mis jagab noorte ettevõtlikke lugusid. Video tutvustab Aleksander Kaznikovi lugu TLÜ YouTube kanalis. Samuti ilmus kokkuvõtlik artikkel veebilehel ettevõtlusõpe.ee
Ettevõtlikud noored tagavad terve Eesti ühiskonna arengu. Tallinna Ülikooli tudengid tänavad Aleksander Kaznikovi tema avatuse eest ning soovivad talle ja tema ettevõtmistele edu!
Kujutis võib sisaldada: 2 inimest, inimesed seisavad, jalanõud ja siseruumides
 
 
 
 
📌15. jaanuaril 2021 kell 15.00 toimub noorte pressikonverents otseülekandena sotsiaalministeeriumi YouTube’i kanalis.
Noorte esitatud küsimustele vastavad haridus- ja teadusminister Jaak Aab, sotsiaalminister Tanel Kiik ja terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma.
📌 Küsimusi on võimalik läkitada juba praegu Slido keskkonnas lingi https://app.sli.do/event/9vf1ukj5 vahendusel või sisestades veebilehel sli.do koodi NOORED15.

Üritus on leitav Facebookist siit: https://www.facebook.com/events/402294961064650

Lääne-Harju Vallavalitsuses on menetluses Paldiski Ühisgümnaasiumi arengukava eelnõu, mis on suunatud avalikkusele arvamuse avaldamiseks ajavahemikus 23.12.2020 - 06.01.2021.  Palume esitada täiendavad ettepanekud arengukava eelnõule kirjalikult aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Loe Paldiski Ühisgümnaasiumi arengukava eelnõu siit:

https://drive.google.com/file/d/1JKKz81CM9rk6xBsLTd8gYD5dNZGhHH9_/view?usp=sharing

 

Noorteinfoportaal Teeviit soovitab tegevusi vaheajaks:
1. OSALE väärtuste mängus:
Detsember on Teeviit portaalis väärtuste kuu ning sel ajal räägime asjadest, mis on päriselt olulised! Selleks lükkame käima vinge mängu meie Facebookis!
2. KUULA Teeviit podcast´e nagu näiteks:
“Suhted: mõista-mõista iseennast ja oma kaaslast”
“Ausalt ja avameelselt depressioonist!”
“Kogu maailm on minu mängumaa – rahvusvahelised võimalused noortele!”
“Burx VS porx – mis sinu keha päriselt õnnelikuks teeb?”
“Tugitoolist jooksurajale – kas oled valmis?”
“Kas sotsiaalmeedia defineerib mind?”
“Muuda maailma kasvõi koolipingis!”
Jpm...
3. VAATA järgi Teeviit veebinare nagu näiteks:
“Unistuste täitumine – kas võimatu missioon?”
“Nutinarkomaania – päriselt või ülepaisutatud?”
“Ettevõtlikkus pole töökoht, see on elustiil”
“Füüsilise heaolu kompott – füüsiline aktiivsus, toitumine & uni”
“Minu väärtused VS ühiskonna väärtused – kas oleme õigel teel?
4. TUTVU lugemissoovitustega järgmistel teemadel:
Vaimne- ja füüsiline tervis, rahatarkus, noorte osalus, eneseareng.
5. Lisategevused vaheajaks - PROOVI või õpi midagi uut nagu näiteks:
Leia inspiratsiooni unistamiseks
Proovi loovkirjutamist
Õpi tantsima tangot
Maali natüürmort või joonista portree!
Kuula ja avasta Viljandi Kultuuriakadeemia Omakultuuriakadeemia loengud
Kuula Tallinna Ülikooli zoomiseminare “Ekspert eetris”
Õpi Ruubiku-kuubikut lahendama
Osale tasuta kursustel
Tee enda lauamäng
Jpm
Kujutis võib sisaldada: tekst
 
 
 
Osalesime Eesti Koolispordi Liidu poolt korraldatud jõulutervituse aktsioonis ja saavutasime oma videoga 1.KOHA. Kas pole lahe?
Videos osalevad Paldiski Ühisgümnaasiumi 1.- 9.klassi õpilased ja õpetajad.
Aktsiooni muusikaks tuli kasutada ansambli Noorkuu lugu "Spordihull".