18. septembril toimusid Kosel Harjumaa koolide MV staadioniteatejooksudes. Osalesime jooksudes kuni 5. kl; 6.-7. kl ja 10.-12. klassi võistkondadega. Parimaks tulemuseks jäi gümnasistide pendelteatejooks, kus saavutati 5. koht. Kogu võistluse kokkuvõttes saavutasime gümnaasiumide arvestuses 7. koha.
 
 
 
 
 
 
 
 

17. septembril osalesime oma kooliga maailmakoristuspäeval. Päeva eesmärk oli pöörata tähelepanu eelkõige väikesele ja nähtamatule prügile, mis tegelikult igal pool meie ümber salakavalalt laotub. Vaatamata tormisele ilmale olid meie õpilased hommikul kenasti rivis, et anda oma panus kodukoha puhtamaks muutmisel.
Aitäh 12. klassi õpilastele, kes eelnevalt koduloo tunni raames koristuskohti kaardistasid, meeskondade pealikeks olid ning kõigi oma väiksemate ja suuremate tiimikaaslaste eest hoolitsesid!
Pärast koristust sõime sooja suppi ning vaatasime filme üleilmastumise ja prügi käitlemise teemadel.
Aitäh Janelile, Madisele ja Rammole, kes päeva filmisid ja kaasõpilasi intervjueerisid. Video tänasest üritusest valmib juba õige pea.
Fotode autorid: 12. klassi õpilased
 
 
 
 
 
 
 

21.09-23.09.2020 toimub Paldiski Ühisgümnaasiumis gümnaasiumiosa järelvalve. 21.09 alates kella 16.00-st on võimalik soovijatel vestelda järelevalve läbiviijatega. Vajalik eelregistreerimine See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

8. klass veetis 14. septembril oma bioloogiatunnid metsas. Esmalt tuli läbida väike orienteerumisseiklus, leidmaks üles õpetaja. Sellega saadi kenasti hakkama. Edasi mindi koos seeni otsima. Ülemäära palju me neid ei leidnud, kuid kase- ja kuuseriisikas, pilvikud ning timpnarmik said küll kõigil selgeks. Selle päeva 10 000 sammu sai ka kuhjaga täis. 🍄🍁☀️

https://www.facebook.com/Paldiski-%C3%9Chisg%C3%BCmnaasium-137400746279192/photos/pcb.3576905522328680/3576897988996100/

 

21.09-23.09.2020 toimub Paldiski Ühisgümnaasiumis gümnaasiumiosa järelvalve. 21.09 alates kella 16.00-st on võimalik soovijatel vestelda järelevalve läbiviijatega. Vajalik eelregistreerimine See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

Algklassid tähistasid kooli algust traditsioonilise kinopäevaga. Päev oli pikk, lõbus ja liikuv.
 
 
 
 
 
 
 
 
Paldiski Ühisgümnaasium jätkab ka sellel ōppeaastal oma “Käin jala” projekti. Kōik ōpilased, kes tulevad kooli jala, jalgratta vōi ühistranspordiga, saavad oma käe peale “Käin jala” templi.
Pimeda aja saabudes lisame juurde ka helkurite kontrolli.
 

 
 

Osalesime 5. ja 6. klassiga Maanteeameti projektis "Peatu, vaata ja veendu!", mille eesmärk on juhtida õpilaste tähelepanu sõidutee ületamise ohutusele reguleerimata ülekäiguradadel. Kampaania raames markeerisime viis teeületuskohta Paldiski linnas. Õpilased valisid endi seast välja turvajad ja liikluse reguleerijad, teede korrastajad, markeerijad ja fotograafid. Igaüks võttis oma tööülesannet väga tõsiselt.
Ohutult liiklusesse!

https://www.facebook.com/media/set?vanity=137400746279192&set=a.3557486847603881

Oleme jätnud oma kooliaeda mitu niitmata ala, sest hoolime loodusest ja hoiame elurikkust. Täna valmisid elurikkuse alale 1.-6. klassi õpilaste abiga putukahotellid. Meid juhendasid väga vahvad juhendajad Urmas Veersalu ja Val Rajasaar Muraste Looduskoolist. Aitäh neile põnevate õuesõppetundide eest!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Paldiski Ühisgümnaasiumi COVID-19 leviku tõkestamise plaan

Uut õppeaastat alustame tavapäraselt, samas COVID-19 ei ole kadunud, peame sellega õppima elama.

COVID-19 leviku tõkestamise plaani eesmärk on koroonaviirusest tingitud mõjude vähendamine ja kooli täieliku sulgemise vältimine.

Koroonaviiruse leviku tõkestamise olulised ennetusmeetmed koolis:

 • Kooli fuajees on tagatud käte hügieeniks desinfitseerimisvahendid. Söökla ees ja tualettruumides on olemas kätehügieeni plakatid ja kätepesuvahendid (seebid).
 • Inimestevaheliste kontaktide vähendamine on olulise tähtsusega, vähendada erinevate gruppide kokkupuutumist nii palju kui võimalik. Üritusi kavandades tuleb kaaluda nende vajalikkust ja maandada viiruse leviku riske, korraldades ürituse hajutatult ja väiksemates rühmades. Õppekäike ja ekskursioone on soovitatav korraldada klasside või rühmade kaupa. Haiged ja haiguskahtlusega õpilased üritustel osaleda ei saa.
 • Välisreisid ja rahvusvahelised üritused on soovitatav edasi lükata. Tulles välisreisilt, tuleb jääda kaheks nädalaks eneseisolatsiooni. Koolil on õigus suunata kõrge nakatumisriskiga riigist tulnud õpilane ja koolitöötaja distantsõppele.
 • Koolimajas on tagatud regulaarne ja piisav tuulutamine.
 • Igapäevase märgkoristuse korraldamine, koristamisel pesta erinevad pinnad (pingid, lauad, ukselingid, lülitid jm) tõhusalt nõuetekohaste pesemis- või desinfitseerimisvahenditega.
 • Õpilaste juhendamine hingamisteede hügieeni osas. Kui aevastatakse või köhitakse, siis tuleb katta oma suu ja nina ühekordse salvrätikuga ning visata siis see koheselt prügikasti ja puhastada seejärel käed. Kui ei ole salvrätikut, siis kasutada oma varrukat (küünarvarre osa), aga mitte paljast kätt.
 • Koolis käivad vaid terved õpilased ja personal, haigusnähtudega tuleb jääda Kooliõel ja koolitöötajal on õigus saata haigusnähtudega laps koju.

 

 • Koolis haigestunud õpilane või koolitöötaja peab kohe koju minema. Haigestunud koolitöötaja teavitab haigestumisest juhtkonda, haigestunud õpilane pöördub kooliõe, klassijuhataja või õpetaja poole. Haigestunud õpilane suunatakse eraldi ruumi (kooliõe kabinetti) ja antakse isikukaitsevahendid. Alaealise õpilase puhul tuleb kutsuda vanem õpilasele järele. Kui õpilase terviseseisund enne vanema kohale jõudmist silmnähtavalt halveneb, tuleb helistada 112.
 • Koolil on piisav varu isikukaitsevahendeid ja hügieenitarbeid, kontaktisikuks on majandusjuhtaja.
 • Õpilane või koolitöötaja võib kooli jälle naasta siis, kui perearst on tunnistanud ta terveks.

 

 • Teabevahetuseks kasutatakse kooli kasutuses olevaid kokkulepitud teavitamise kanaleid (e-kool, e-aadresside listid, kooli koduleht, Facebook, infotahvlid jm). Päevakohane koolikorralduslik info on vajadusel infosildina väljas kooli välisuksel.
 • Õpilane, tema vanem, koolitöötaja või Terviseamet teavitab kooli, kui COVID-19 kahtlus on leidnud kinnitust.
 • Kool teavitab juhtunust koolipere liikmeid ja vanemaid. Teavituse koostamisel tuleb olla delikaatne, mainimata haigestunu nime jm andmeid, mis teda äratuntavaks teeks.
 • COVID-19 diagnoosi kinnituse korral peab kohe sulgema kõik kooliruumid. Kool läheb kaheks nädalaks distantsõppele. Haigestunu peab perioodi lõpus tegema uue testi, positiivse testi korral jääb ta endiselt isolatsiooni.
 • Kooli ruumides viiakse läbi kõikide pindade desinfitseerimine (sh uksekäepide, prügikast ja kraanisegisti, lauad jne) vastavalt Terviseameti soovitustele. Ruumid on lubatud avada 48 tunni möödudes ruumide sulgemisest tingimusel, et ruumid on nõuetekohaselt desinfitseeritud.
 • Kui riigis on kehtestatud hädaolukord või on mitmeid piiranguid viiruse leviku tõkestamiseks. Koolid on avatud, kuid vajalik on kontaktõppes olevaid õpilasi hajutada nii, et kooli/klasside täituvus on kuni 50%. Kontaktõpe on oluline tagada esmajärjekorras põhikooli I ja II astme õpilastele ning hariduslike erivajadustega õpilastele.
 • Õpilaste füüsiliste kontaktide vähendamiseks korraldame sellisel juhul õppetöö hajutatult (hajutatud koolipäeva algus, erinevatel aegadel vahetunnid, hajutatud söögivahetunnid, õuesõpe, e-õppe päevad jm).
 • Kui riigis on kehtestatud eriolukord. Koolid on suletud ja õpilased on viidud distantsõppele, osaline kontaktõpe toimub vaid vajaduspõhiselt hariduslike erivajadustega õpilastele eelnevalt läbimõeldud kava ning kõiki osapooli puudutavate kokkulepetega.
 • Koolimajja külalised ega lapsevanemad ette teatamata ei tule. Peab olema eelnevalt kokku lepitud ja õpetaja võtab külalise vastu välisuksel, külaline/ lapsevanem registreeritakse garderoobihoidja juures, külaline desinfitseerib käed.

 

TEGEVUSKAVA

KOLM VÕIMALIKKU STSENAARIUMI

ROHELINE PLAAN

Viiruse levik on kontrolli all.

 • Mõnel klassil on hilisem päeva algus vastavalt tunniplaanile.
 • Kohustuslik õuevahetund.
 • Desinfitsaatorid olemas fuajeedes.
 • Tualettides, söökla ees ja kraanikausiga klassides on olemas seebid.
 • Koolimajas igapäevane märgkoristus.
 • Klassiruumide tuulutamise kohustus kõigil ja kõikides ruumides.
 • Õpetajad teevad ennetustööd (kohustuslik): rääkida hügieeninõuetest, distantsi hoidmisest jms
 • Iga õpetaja püüab õpetada õpilastele ka enesejuhtimise oskusi ja kasulikke õpistrateegiaid, et distantsõppe korral hakkama saada.

KOLLANE PLAAN

Teatud piirangud, kehtib hajutamise nõue. Kool on avatud, kuid kooli täituvus 50%

 • Koolijuht koos juhtkonnaga hindab lähtuvalt olukorrast riske ja vajadust kokku kutsuda kriisimeeskond.
 • Kriisimeeskond vaatab üle kooli kriisiplaani (sh töökorralduse, infoliikumise, asendamised jm) ja vajadusel ajakohastab seda lähtuvalt nakkusohust ning paneb paika rollid.
 • klass ja HEV klassid tavapäraselt koolis. 2.-6.klassil 1 distantsõppe päev nädalas. 7.-12.klassil õppetöö vastavalt 2 nädalat koolis ja 1 nädal distantsõppel. Õpetajad on koolimajas.
 • Koolipäevas on tagatud aeg klassi- ja tööruumide õhutamiseks, pindade puhastamiseks jm.
 • Kooli juhtkond korraldab vajadusel söögivahetunnid ümber nii, et laste toitlustamisel oleks võimalik tagada distantsi hoidmine ja hügieenireeglite täitmine.
 • Koolijuht korraldab vajadusel koostöös vallavalitsusega ümber õpilaste toitlustamise.

PUNANE PLAAN

Riigis on eriolukord. Kool on suletud.

 • Kool lähtub õppetöö korraldamisel Vabariigi Valitsuse korraldustest.
 • Kõik õpilased on viidud distantsõppele
 • Rakendatakse erisusi hindamissüsteemis. Hindamine on paindlik ja rõhk on õppeprotsessil. Rohkem sõnalist hinnangut.
 • Õpetajate koosolekud, nõupidamised toimuvad veebipõhiselt.
 • Kool laenutab distantsõppeks vajadusel ja võimalusel õpilastele kooli sülearvutid  ja sõlmib kasutusrendi lepingud
 • Koolimaja on õppetööks suletud ja kõik koolimajja sisenevad ja koolist lahkuvad isikud fikseeritakse ja märgitakse vastavasse vihikusse.
 • Juurdepääs kooli territooriumile on suletud.
 • Õpetaja edastab õpilastele õigeaegselt distantsõppe ülesanded e-kooli koduste ülesannete kaudu.
 • Õpetajad teevad tihedat koostööd distantsõppe ülesannete koostamisel, et jälgida õpilaste õpikoormust.
 • .Juhtkond omab ülevaadet distantsõppe ülesannetest ning vajadusel koordineerib, et õpilased ei oleks ülekoormatud.
 • Klassijuhataja jälgib igapäevaselt õpilaste distantsõppes osalemist ning vajadusel võtab koheselt ühendust lapsevanemaga
 • Klassijuhataja korraldab on-line infotunde/klassijuhatajatunde oma klassi õpilastele ja vajadusel ka lapsevanematele.
 • Kõikides õppeainetes toimuvad distantsõppe ajal veebitunnid, kuid mitte rohkem kui 3 veebitundi päevas ühele klassile. Veebitunnid registreeritakse õpetajate poolt drive

 

 

Aasta alguses osales 2.klass (praegune 3.klass) Hea Lapse aasta motode võistlusel ja võitis auhinna- saime selle nüüd kätte ja saame hakata kristalli kasvatama. Samuti jõudis suvel kohale meie Matetalgute nädala võitja auhind- see peaks meie õueaja liikuvamaks muutma.
 
 
 
 
 
 

1. septembril toimus kooliaasta avaaktus. Pilte saab vaadata siit: 

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=137400746279192&set=a.3535891673096732

1. septembril toimus kooli avaaktus. Pilte saab vaadata siit: 

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=137400746279192&set=a.3535124859840080

28. augustil tõmbasid õpetajad selga õueriided ja kätte kindad, haarasid pintslid ja rullid ning kujundasid koolimaja ümber rattaväljaku. Olemas on teemarkeeringud, ringtee, vigursõidu ala, liiklusmärgid ja lisaboonusena valmis ka käbiviskevõistluse ala. Meeleolukalt lendas töö ja uuel õppeaastal muutuvad ehk vahetunnid jälle aktiivsemaks. NB! RATTASÕIDULE (KA TÕUKERATTAGA) EI LUBA ME KEDAGI ILMA KIIVRITA!
 
Osa meie Rohelise Kooli keskkonnatöörühmast osales 30. augustil koos Admiral Bellingshauseni laevapere liikmete, president Kersti Kaljulaidi ja Lääne-Harju vallavalitsuse töötajatega puuistutustalgutel. Kokku istutati Paldiskisse 106 pargipuud.🥰
 
 
 
 
 
 
 
+6
 
 
 

2.klass osales kevadel kunstikonkursil "Minu ideaalmaailm". Töid saab vaadata virtuaalnäitusel.

https://adamson-eric.ekm.ee/kunstikonkurss-minu-ideaalmaailm/virtuaalnaitus/?fbclid=IwAR15efz7S4uW83Nz_RGzedbFTHUxcXxj5J_4_ciEFYppySFEIXbC-NsFv7M

Joonistusvõistusel "Kes või mis on tervis" sai 4. klassi õpilase Diana kunstitöö esikoha kooliealiste laste seas. Palju õnne!

13. juunil toimus Paldiski Põhikooli 9. klassi lõpuaktus. Pildialbumit saab vaadata siit: 

https://www.facebook.com/pg/Paldiski-%C3%9Chisg%C3%BCmnaasium-137400746279192/photos/?tab=album&album_id=3305349092817659

Otseülekannet tänasest 9. klassi lõpuaktusest saab vaadata allolevalt lingilt. Otseülekanne algab 5 minutit enne aktuse algust. 

🎥 https://youtu.be/Q65-FU02jSY

1. klassi lastevanemate koosolek toimub 03.08 kell 18.00.
Teatele lisatud esimeses klassis vajaminevate vahendite nimekiri.

9. juunil viisime Paldiski Kuusakoskisse ära kogutud küünlaümbrised. Kokku kogusime kooliaasta jooksul 10 kilogrammi küünlaümbriseid. Aitäh,et aitasite loodust kaitsta!

5. juunil andis Vabariigi President Kersti Kaljulaid Paldiski Ühisgümnaasiumile üle Rohelise Lipu – programmi Roheline Kool tunnustuse. 

Sügisel liitusime Rohelise Kooli projektiga. Eesmärgiks oli tuua kooli rohkem keskkonnateadlikkust ja tahet teha midagi maailma heaks. Keskkonnatöörühma asusid eest vedama õp Janika L , Maiken ja Inga. Koos läbiti erinevaid koolitusi ja koguti ideid ja mõtteid, mida ja kuidas meie koolis teha. Õpetajatele asusid toeks väga tublid Keskkonnatöörühma liikmed:
4. klass: Miia, Kaisa, Sandra, Marten
5. klass: Rii, Annabel, Laura Helly
6. klass: Hanna Lii, Tristian, Carolina
7. klass: Varvara. Nataly, Laura-Liisa, Katrin, Kersti, Aljona
8- klass: Adriana, Getriin Ingrid, Maarius, Maria, Andreas, Ragnar, Vallo
9. klass: Mirjam, Lisette, Aneli, Laura, Eliise
10. klass: Janeli, Carmelin, Rammo
11. klass: Egne Lii, Kadi-Mai, Markus, Mart Janno, Aleksander
12. klass: Brita, Rauno, Roosa Angeelika.
Õp Riina
Koos võeti ette mitmed muutused ja viidi läbi erinevaid üritusi ja tegevusi, millega saab tutvuda Rohelise Kooli blogis: http://paldiskirohelinekool.weebly.com/.
Meie tegevus sai märgatud ning ülemaailmse tunnustuse Rohelise Lipu näol saime täna presidendilt virtuaalselt . Nüüd pole muud, kui jätkame oma valitud rada ja otsime uusi ideid ja lahendusi, kuidas samm sammult veelgi rohelisemaks muutuda.
On tore tõdeda, et ka Roheline Lasteaed Naerulind sai tunnustatud ning saame koos Rohevallas roheliselt ja jätkusuutlikult astuda.

Maikuuga lõpetasime 2,5 kuud kestnud kilomeetrite kogumise väljakutse Endomondo keskkonnas.
Ühtekokku võttis liikumisüritusest osa 90 õpilast/õpetajat. Samuti liikusid lastega koos ka paljud lapsevanemad.
14. märtsist 31. maini kestvas väljakutses kogusime kogu koolipere ja vanemate abiga kokku hullumeelsed 18 000 km💪
Kõige rohkem kilomeetreid kogusid järgmised õpilased:

Rednar, 2. klass (1235,44 km)
Maria, 8. klass (1137,57 km)
Tristian, 6. klass (1014,27 km)
Ravill, 2. klass (529,24 km)
Oliver, 4. klass (513,98 km)
Martin, 4. klass (510,12 km)
Birgit-Liis, 9. klass (443,10 km)
Rosann, 9. klass (430,81 km)
Janeli, 10. klass (348,01 km)
Aleksandra, 2. klass (332,83 km)


Teid ootab klassijuhataja käes medal tubli liikumise eest🥇
Täname kõiki väljakutsel osalenud õpilasi, õpetajaid, lapsevanemaid.
Mõnusat liikumist ja palju päikest kohe-kohe algavaks suveks!🌞

Paldiski Põhikooli õpilased osalevad joonistusvõistlusel "Kes või mis on tervis". Kõige enam meeldimisi kogunud jooonistus/kunstitöö saab eriauhinna. Hääletada ja pilte vaadata saab siin:

https://www.facebook.com/ttktartu/photos/a.3568138879880060/3595359350491346/?type=3&theater

Kooskirjutades valmis 2.klassi lemmikloomaraamat, mida saab lugeda siit: 

 

2. klass mõtteid distantsõppest: 

https://www.facebook.com/pg/Paldiski-%C3%9Chisg%C3%BCmnaasium-137400746279192/videos/?ref=page_internal

Tervitame meie 9. klassi lõpetajaid! Kõrget lendu! 🙂👩‍🎓👨‍🎓

https://www.dropbox.com/sh/ik9cf7t910nprdm/AADcg0c70E56M3ou1p_0E5oha?dl=0&preview=Ekspress+2020+p%C3%B5hikool.pdf

📣 Kaitseliidu noorteorganisatsioonid Kodutütred ja Noored Kotkad on valmis algaval suvel pakkuma 7-18 aastastele noortele laagrites aktiivseid tegevusi.

Kodutütarde ja Noorte Kotkaste maakondlikud suvelaagrid toimuvad juulis ja augustis. Laagrites pakutakse aktiivset tegevust välitingimustes sh. õpetatakse matkatarkusi, ohutust, iseseisvat hakkamasaamist looduses, aga ka riigikaitse valdkonna tegevusi. Samuti kuuluvad igas suvelaagris programmi sport.

Noorte majutamine on korraldatud telkides ja kogu tegevus välitingimustes. Laagrist osavõtt on noortele tasuta, osalejatele tagatakse majutus, toitlustus ja õppe- ning isikukaitsevahendid.
Suvelaagrites järgitakse kõiki Vabariigi Valitsuse kehtestatud laagrite korraldamise ja hügieeninõudeid.

Lisainfo: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

2. klass luuletas kevadest teemantluuletusi ja tulemus on siin: https://youtu.be/h2L5BTwEp9k

 
 

Eriline aeg nõuab erilisi asju. Selle aasta eriline kevadpidu on teie ees. Suur aitäh vanematele ja lastele, kes aitasid meil pidu korraldada. 🤩🎬

https://youtu.be/jsreBMrVQbM

KOOLIVORM! 👚👖


Õpilasesindus viis läbi koolivormi küsitluse ja valis välja tooted. Siin on ettetellimiskeskkond meie koolile, kust saab tellida kuni 26. juunini 2020 meie kooli logoga tooteid. Tellimused saadetakse kooli alates 24.08.

Koolivormi SAAB TELLIDA SIIT:👇

http://koolivorm.norrison.ee/547-paldiski-pohikool-uehisguemnaasium?fbclid=IwAR3SrGCNDjdLJx60AxJgLACjg86-RETH7UepsWD2jJ2_IR8TF9_5GkFEjuk

Tahame rajada enda kooli ümber maanteeameti projekti kaasabil liiklusrada, kus saaks õppida liiklust ja rattaga vigursõitu teha. Osad asjad on meil olemas, osa on vaja juurde varuda. Kuna oleme Roheline Kool ja peame taaskasutust au sees, siis enne poodi tormamist palume teil üle vaadata oma kuuri ja garaažinurgad, äkki on üle just midagi, mida meil vaja on.
Vajame: valget värvi, mis sobib välistingimustesse, naelu ja kruvisid, 3 m tugevamat ketti, suuremat magnetit, hinged, puulatt 3m pikk ja 25 cm lai, harjavarred ( või ümmargused peened tokid).
Kui keegi leiab midagi sellist ja soovib meile ära anda, siis telefonil +372 5818 8083 saab kokku leppida aja, millal kool lahti on ja asjad sinna tuua.
Aitäh!

Fotokonkutsi kolm enim meeldimisi saanud tööd olid: 🤩📣
Meribel Ebber- Tütarlaps pärlkõrvarõngaga
Sandra Uusberg- Daam hermeliiniga
Maria Uusberg- Salvator Mundi
Aitäh kõigile osalejatele!

https://www.facebook.com/pg/Paldiski-%C3%9Chisg%C3%BCmnaasium-137400746279192/photos/?tab=album&album_id=3176779662341270

15. maist jätkame distantsõppega, vajadusel ja erandkorras kutsutakse õpilased väikestes gruppides kooli. Sellest teavitab õpilast ja tema vanemat klassijuhataja. 📣

Meie kooli tublid talgulised osalesid projektis "Võta vabalt". Ühiselt valmis prügikoristusest kollaaž "Reostuse vabalt".
Paldiski Rohelised on tänulikud, kui meie tööle oma hääle annad 😊

Hääleta👇

https://votavabalt.ee/kodutoo-maa/?fbclid=IwAR28xshcXmo3NssJ9Nq_wrShRE3rkYSi4kugxcaEEbMHsCmNTttYOj6PXWE

Armas koolipere!
Lisaks meie oma endomondo-väljakutsele on võimalik liituda Eesti Koolispordi Liidu projekti raames korraldatud kilomeetrite kogumisvõistlusega "Looduse kilomeetrid" (kilomeetrite kogumise aeg: 04.05 - 24.05).
Kilomeetrite kogumiseks liitu endomondo challenge'ga:
Paldiski Kool: "Looduse kilomeetrid" 😊
https://www.endomondo.com/challenges/43261696

Projekti eesmärgiks on kutsuda koolipere liikuma ning koguma kilomeetreid koduümbruse terviseradadel looduses. Projekt aitab avardada teadmisi iseseisva liikumisharrastuse kohta ning kujundada digipädevust kehalise aktiivsuse mitmekesistamiseks mõeldud rakenduste abil.
Liikumist võib arvestada jalutamise, jooksmise, jalgrattasõidu, rulluisutamise vms põhjal. Kokku arvestatakse kooli põhiselt kõikide osalejate läbitud kilomeetrid.

STIILINÄDAL 04.05-08.05

Lisa oma pildid Padlet keskkonda. Igale päevale on oma pildigalerii. Aktiivsematele ja loovamatele auhinnad.

Esmaspäev 4. mai - pidžaamapäev
https://padlet.com/maiken10/sf6gnuzyspf423wx

Teisipäev 5. mai - loomad, linnud
https://padlet.com/maiken10/i4r5scnw8w6veuf

Kolmapäev 6. mai - ametid
https://padlet.com/maiken10/pmbi3j18u19aojpq

Neljapäev 7. mai - erinevad tegelased (raamatu, multika, mängude jne)
https://padlet.com/maiken10/c6jlr2e2vi4ofrcz

Reede 8. mai - sport
https://padlet.com/maiken10/ntqbdwhjpe1jty6r

🌞 Eestimaa Looduse Fond ja Tartu Ülikooli teadlased kutsuvad juba teist kevadet liituma ühe põneva kodanikuteaduse algatusega – Eesti otsib nurmenukke! Üle-eestilise kaardistamisega on plaan koguda teadustööks vajalikud andmed üle Eesti vaid paari nädalaga, mil nurmenukud kevadel õitsevad.

Kaasa löömiseks:
• Leia looduslik nurmenuku kasvukoht (niit, metsaserv, teeäär)
• Mine nurmenukkude vaatlemiseks loodusesse ja võta endaga kaasa üks interneti ligipääsuga nutiseade või paber-pliiats.
• Ava nurmenuku nutiveebi nurmenukk.ee ja alusta vaatluse sisestamisega (rakendus avaneb aprilli lõpus).
• Vaatle võimalusel saja nurmenuku õit. Nurmenukul on kahte tüüpi õisi ning nende eristamiseks piisab vaid õie peale vaatamisest.

Nurmenukutalgutel võib osaleda igaüks! Tee üksi ja koos pereliikmetega 😍, 💪 või tee puhkepaus looduses sportides 🏃‍♀️.

Jaga meiega enda fotosid ja videoid:
#nurmenukk #EestiOtsibNurmenukke

Vaata veel: https://www.facebook.com/events/232690587965278/

Kooliaasta hakkab vaikselt läbi saama ning gümnasistidel seisab ees tähtis küsimus – „mida õppima minna?“.

Kui sa veel täpselt ei tea, millist eriala valida või planeerid eriala hoopis vahetada, ootame sind osalema laupäeval toimuvale veebiseminarile „Kuidas valida eriala?“.

Appi tulevad karjäärinõustajad Triin Parts ja Pille Simral, kes aitavad vastused leida sellistele küsimustele nagu:
* kuidas jõuda sobiva erialani ning
* millised sinu iseloomuomadused, oskused ja väärtushinnangud aitavad valikuid teha ja otsuseid langetada?

Üheskoos vaatame tegevusi, mis toetavad elukutse valikut ning kõigil on võimalik karjäärinõustajatele ka küsimusi esitada.

Veebiseminar toimub Zoomi keskkonnas ning osalemine on tasuta, kuid registreerimine on vajalik: https://bit.ly/3bEHFCh

Mõned tööd, mida Paldiski Põhikooli õpilased on teinud kunsti tundides. Vaata siit: 

https://www.facebook.com/pg/Paldiski-%C3%9Chisg%C3%BCmnaasium-137400746279192/photos/?tab=album&album_id=3167269169958986

Pildi autor Caroline Vikat 

Uue nädala väljakutse🤩

Et jalutuskäik kestaks kauem ja koguneks ikka rohkem kilomeetreid Endomondo väljakutsele, siis võta kaasa selline BINGO leht.
Oma jalutuskäigul proovi leida kõik lehel olevad automargid. Võid kirjutada kommentaaridesse, et millise automargi leidmine oli kõige keerulisem ja kaua kulus aega, et BINGO kätte saada.
Jalutades pea kinni kehtestatud reeglitest!

Koduõpe Paldiski Ühisgümnaasiumis

Paldiski Põhikooli 8. klassi õpilased Maria Uusberg ja Maarius Sild filmisid kodus ühte oma päeva ja tegid toredad videod koduõppest. 

Video autor Maria Uusberg. 

https://youtu.be/Jco0pzkoSSw

Video autor Maarius Sild.

https://youtu.be/Zu-DAQpatRE

 

Siin on lihavõttemunad, mis said Facebooki hääletusel enim meeldimisi: 

1.koht- Marcus ja Christella

2.koht- Mia-Mirell

3.koht- Berit

 

Kokkade konkursi võidutööd on teie ees. Vastavalt reeglitele ootame nüüd valmistajatelt meili See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. pildiga, kus peal on nii suupisted, kui kokk.

Teeviit, Haridus- ja Teadusministeerium ja Delfi kutsuvad noori osa võtma programmist SISUKAS VAHEAEG!🤩 #sisukasvaheaeg

Selleks, et oleks lõbusam hoida kinni karantiiniaja reeglitest ning püsida kodus, kuid saada siiski eriline mälestus koolivaheajast, kutsuvad Teeviit ja Delfi noori osa võtma programmist: SISUKAS VAHEAEG.🤩

Karantiiniaja koolivaheaeg on 20-26.aprill. Selleks perioodiks on Teeviit, Delfi ja Haridusministeerium pannud kokku meeleoluka programmi, et oleks lõbus, saaks ennast proovile panna ning oma silmaringi avardada!🤓

Hetke olukorras palume teil ka vaheajal veeta aega internetis, aga seda koos eesti staaridega. Terveks nädalaks on oma koju programmi keskjaama püsti pannud Kristel Aaslaid ja Mattias Naan ning nemad hakkavad tegema tööpäevadel lülitusi teiste artistide ja põnevate isikute kodudesse.👀

Oma koju lasevad teid: Liis Lemsalu, Karl-Vilhelm Valter, Liis Velsker, Kelly Sildaru ja Mihkel Ustav, Maris ja Kristjan Lüüs, Joel Ostrat ja Kertu Birgit Anton. On ka vähemalt üks üllatuskülaline, kuid neid võib lisanduda veelgi.💪

Iga päev esitatakse noortele väljakutse / challenge ja see kestab 24 tundi. Järgmine päev algab auhinna loosiga. Auhinnad on välja pannud: Nike, Telia, Kalev, Photopoint ja Rademar. Challenge'ite võitjate ja külaliste suud teeb magusaks Balbiino.✌

Jälgi meid ka👉 delfi.ee/sisukasvaheaeg 

Projekt valmib Delfi, Teeviit.ee (Eesti Noorsootöö Keskus) ning Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöös.

Lääne-Harju valla Paldiski tugipesa ootab oma ridadesse logopeedi
Kandidaadile pakume väärtustloovat täiskohaga tööd, toetavaid ja sõbralikke kolleege, arengu- ja enesetäiendusvõimalusi ja 56 päeva puhkust.
Kandidaadilt eeldame koostöö väärtustamist õpilaste, lastevanemate ja kolleegidega, head suhtlemisoskust ja avatud meelt.
Oled sobiv kandidaat, kui sul on erialane kõrgharidus (magister) või sellele vastav kvalifikatsioon. Kui magistrikraad on omandamisel, saame sobivusel kokkuleppele ja toetame paindliku töökorraldusega.
Tööle asumise aeg august 2020.a.
CV ja haridust tõendavate dokumentide koopiad saata aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 31. maiks 2020.a

5.klassi raamatuseljaluule pärlid: Annabel, Emma, Laura, Rii, Kert, Trevor, Meribel. 

https://www.facebook.com/137400746279192/photos/a.848444035174856/3139852259367344/?type=3&theater

Selle aasta kokkade konkursi maitsvad palad on teie ees. Osavõtt oli suur ja seetõttu läheb aulisel žüriil veidi aega, et tulemused kokku võtta. Senikaua saate aga kõike seda head ja paremat virtuaalselt maitsta 

https://padlet.com/inga33/2g46n8fq4bzf?fbclid=IwAR1FMSwYmwO7qipIThycjIvLOzAj0Ordj5MjEqcBEhqRZIO_rco6V7CC4Ro

Osale noorteinfoportaali Teeviit kampaanias #püsinkodus, sest #mekõikvastutame/#ятожедома, потому что #мывсевответе. 

https://www.teeviit.ee/osale-pusinkodus-sest-mekoikvastutame/?fbclid=IwAR3jjqaWl5EoFpjXN6G8Eiz62YXAhgUzdVSVpHx1hCyO0j6BByabM4xkptE

Kampaanias osalemiseks:

 1. Tee endast või oma tegevusest pilt/video või stoori
 2. Kirjelda tekstis või videos– miks sa kodus püsid ning mida sa seal teed
 3. Tägi @teeviit – nii saame sinu lugu oma kanalis ka jagada
 4. Märgi juurde kampaania teemaviited #püsinkodus sest #mekõikvastutame
 5. Ja tägi kolm sõpra, keda kutsud üles oma lugu jagama

Vali Facebookis oma lemmik pilt lihavõttemunast. Meeldimised loeme kokku täpselt nädala pärast- 21.aprilli õhtul. 

https://www.facebook.com/pg/Paldiski-%C3%9Chisg%C3%BCmnaasium-137400746279192/photos/?tab=album&album_id=3136462816372955

Eelmisel nädalal oli meie õpilastel võimalus loodusainete ja kehalise ühisülesandena märgata looduses leiduvat prügi ning teha nii, et seda enam seal poleks.
Mõned toredad näited, kuidas meie koduümbrus puhtamaks sai. Aitäh kõigile talgulistele!

https://www.facebook.com/pg/Paldiski-%C3%9Chisg%C3%BCmnaasium-137400746279192/photos/?tab=album&album_id=3131948390157731

Eelmisel nädalal kirjutasid 3. klassi, 4. klassi ja 6. klassi õpilased arvuti- ja inimeseõpetuse tunni raames oma mõtetest seoses distantsõppega.

On nii tore, et väga paljud õpilased ja õpetajad nii palju liiguvad. Siit järgmine üleskutse- kui te liigute ja teie liikumisest tekib kaardile vahva pilt, siis saatke see kas See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Kes on diginduses edasijõudnum, võib proovida ka GPS-kunsti. https://gpskunst.ee/page/2/
Sellelt pildilt võib hea fantaasia abil leida istuva elevandi 

https://www.facebook.com/pg/Paldiski-%C3%9Chisg%C3%BCmnaasium-137400746279192/photos/?tab=album&album_id=3131808896838347

 

Digiscool arvutikoolis on 2 TASUTA online lühikursust mis alustavad juba sellel kuul 😀
Kuidas luua 3D Roblox mänge(8+)
Kuidas arendada 3D mänge Unity's (12+)
Registreerimine ja lisainfo aadressil https://www.digiscool.ee/online-est

Kutsume noori osalema tasuta veebiseminaril „Kuidas inspireerivaid eesmärke seada ja olla edukas enesejuht“, mis toimub laupäeval, 11.04 kell 14.00. ❗️🧐
Veebiseminaril läbitavad teemad:
1. Inspireerivad eesmärgid. Mis vahe on unistusel ja eesmärgil?
2. Alusta enne, kui valmis oled.
3. Mina ja minapilt.
Veebiseminar toimub Zoom keskkonnas. Osalemine on tasuta, kuid registreerimine on vajalik. Pane end kirja siin: https://bit.ly/2JMtQW1

9.klassi õpilased tegid kodus kirjanduse tunnis raamatuseljaluulet. Nende konkreetsete luuletuste autorid on Lisette, Birgit, Eelijas ja Eliise. Tublid!

https://www.facebook.com/137400746279192/photos/pcb.3121187244567179/3121181967901040/?type=3&theater

Andero, Marcus, Albert ja Erki osalesid Keskkonnaameti viktoriinil "Vesi ja kliimamuutused." Marcus ja Andero saavutasid ka väga head tulemused.

Hea Harjumaa 9.-12. klassi õpilane!👩‍🎓👨‍🎓


Oled oodatud registreerima ennast virtuaalsele karjäärinõustamisele, mida korraldab Eesti Töötukassa.
Registreeru siin:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdXUkDpiwcRlTskRr…/viewform

Hea Tallinna ja Harjumaa 9.-12. klassi/kutsekooli õpilane! Oled oodatud registreerima ennast virtuaalsele karjäärinõustamisele. Karjäärinõustamise käigus on Sul võimalik arutada enda jaoks oluliste teemade üle, mis puudutavad Sinu õpinguid, tööd ja tulevikku.
Mõned näited, mida oleme õpilastega arutanud:
· Ma ei tea, kuhu õppima minna
· Mul on segadus, mida ma tulevikus teha tahan
· Tahaksin minna suveks tööle, aga ei tea, kuhu saaksin
· Ma ei tea, mida valida ja kas mu valikud on õiged
· Mul on segadus
· Mul on hirm tuleviku ees
· Mul on plaan olemas, aga tahaksin veel valikuid
· Ma ei tea, mida rääkida sisseastumisvestlusel (kutsekooli/gümnaasiumi/ülikooli kandideerimisel)
· Tahaksin rohkem teada, kuidas ülikoolis/gümnaasiumis/kutsekoolis elu käib
· Mis kooli ma oma hinnetega sisse saaksin?
 

KOKKADE KONKURSS 2020

Kuupäev 14.04.2020
Koht: www.padlet.com

Sellel aastal toimub taas kokkade konkurss, aga pisut teistmoodi. Nimelt toimub ka see distantsilt. Kui varem osalesid konkursil võistkonnad, siis nüüd kokkab igaüks ise oma kodus. Kokkade konkursi võistlustööde teemaks on SUUPISTED. Ära osalemiseks eraldi poodi ostlema torma- tee kodus oma külmkapi uks lahti ja vaata, mida põnevat sul õnnestub seal leiduvast teha.

REEGLID

😀Iga võistleja laeb ühe oma võistlustöö (suupiste) pildi www.padlet.ee keskkonda.
😀Iga pildi juurde tuleb kirjutada võistlustöö koostisained ja suupiste nimi.
😀Võistlustöö tuleb üles laadida anonüümselt ja pildi juurde EI TOHI kirjutada oma nime.
😀Padlet keskkonda lisades ära ole oma kontoga sees, muidu ei ole võistlustöö anonüümne.

😀Kui sinu võistlustöö on valmis, siis tee endast ja suupistest ühispilt (ära seda pilti Padlet keskkonda lae). Seda on vaja kui sinu pilt osutub võidutööks.

😀Kui sinu töö ei vasta üleval olevatele reeglitele, siis see kustutatakse Padlet keskkonnast. Võid võistlustöö uuesti üles laadida, aga pea kinni reeglitest.
😀Kõigile registreerunutele saadetakse Padlet keskkonna link 14. aprillil.

REGISTREERUMISE LINK, pane ennast siia kirja

https://docs.google.com/…/1niMwD_rWzUU1E_lAIYBd8BeQJz…/edit…

Küsimused: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

6.-9. aprillil toimub veebipõhine noorte häkaton Hack the Crisis. Osalema on oodatud 14-19-aastased noored!

Registreeri siin: https://www.guaana.com/challenge/tEc7Mw5hw2WtSyXyN

Vaata ka: https://www.facebook.com/events/229404661798729/

Vaata, kuidas ära tunda valeuudiseid ja olla targem meediatarbija. 📌🧐

https://novaator.err.ee/k/meediataip
https://rus.err.ee/k/mediagramotnost

Head õpetajad ja kogu koolipere!

Eesti on koroonaviiruse leviku tõttu sattunud raskesse seisu. Sarnaselt paljudele teistele maailma ja Euroopa Liidu riikidele on Eestis kuulutatud välja eriolukord, et lähikontaktide piiramise kaudu tõkestada viiruse levikut ning majandusmeetmete abil leevendada lööki meie inimeste toimetulekule. Nende sammude elluviimine sõltub paljude eestimaalaste kindlameelsusest ning valmisolekust olukorra paranemisse panustada.

Ma tänan südamest kõiki õpetajaid ja haridustöötajaid nende kurnavate päevade jooksul tehtud töö ja tulevase abi eest. Oleme digiõppele üleminekuga täiesti uues olukorras, mis on väljakutseks nii õpilastele kui kõigile haridustöötajatele. Loodetavasti peituvad väljakutsetes aga ka võimalused. Soovin nende ärakasutamiseks teile jaksu ja jõudu!

Kõige austusega

Jüri Ratas

24.märtsil pikendati ametlikult koduõppe perioodi.
Koolid jäävad tõenäoliselt suletuks kuni aprillikuu lõpuni.
Samuti ei korraldata ühtegi eksamit ega tasemetööd vähemalt 1.maini.

Vaata uudiste link: https://www.err.ee/1068043/reps-koduope-jatkub-ka-jargmised-kaks-nadalat

Hea lapsevanem!

Eriolukorra väljakuulutamine riigis ja koolide sulgemine võib muuta lapsed ärevaks ja tekitada palju küsimusi. Kuidas rääkida lapsega koroonaviirusest? 

Vaata linki: https://www.innove.ee/blogi/innove-rajaleidja-kuidas-raakida-lastega-koroonaviirusest/

Haridus- ja Teadusministeerium jagab kümmet soovitust, mida õpetajad, lapsevanemad ja noorsootöötajad peaksid noortega suhtlemisel meeles pidama. Soovitused lähtuvad eriolukorras Vabariigi Valitsuse poolt seatud piirangutest.

https://www.hm.ee/et/uudised/10-soovitust-kuidas-raakida-noortega-koroonaviiruse-ohtlikkusest

Kõige värskem info ning vastused korduma kippuvate küsimustele leiate Haridus- ja Teadusministeeriumi ja eriolukorra veebist.
Oleme valmis vastama täiendavatele küsimustele telefonidel 56 900 340 või 56 900 353 ning e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Juhiseid ja soovitusi eriolukorras käitumiseks saab infotelefonilt 1247.

 

 

 

Paldiski Põhikool 4. ja 6. klassi õpilased rääkisid oma koolist multimeedakonkursi "Üks koht, üks lugu" tarbeks.
Algselt oli planeeritud filmimine koolis, aga siis juhtus distantsõpe ja plaanid tuli ümber vaadata.
Loodame, et saame varsti oma armsasse koolimajja tagasi minna.

https://youtu.be/pm65m1OlWW8

Haridus- ja Teadusministeerium otsustas, et seoses eriolukorraga lükatakse edasi gümnaasiumi lõpueksamite toimumise periood. 

✍️Eriolukorras ei toimu ka keeletasemete eksamid, testid ja tasemetööd. Uued eksamiajad sõltuvad eriolukorra kestusest.

🔸Uute eksamiaegade määramisel lähtutakse sellest, et õpilastel ja õpetajatel oleks piisavalt aega eksamitele häälestumiseks. Kindlasti ei alusta me eksamitega varem kui kaks nädalat pärast tavapärase õppekorralduse taastamist. Eksamite edasilükkamise peamine põhjus on eriolukorrast tulenev vajadus vältida avalikke kogunemisi ja piirata lähikontaktide arvu.

🔸Distantsõpe jätkub esialgu veel vähemalt kaks nädalat, aga suure tõenäosusega aprilli lõpuni. Koolivaheaeg toimub tavapärasel ajal ehk 20.-26. aprillini.

🔸Juhul, kui eriolukorra kestust pikendatakse ning see ulatub suvevaheaja alguseni, peab ministeerium otstarbekaks, et koolid lõpetatakse jooksvate hinnete alusel.

🔸Gümnaasiumi, kutseõppeasutusse ja kõrgkooli vastuvõtmise tingimused määrab iga haridusasutus ise. Juba praegu on nii ülikoolid kui ka paljud gümnaasiumid ministeeriumile kinnitanud, et nad tegelevad sobilike lahenduste otsimisega ja on valmis paindlikult tegutsema.

 

Haapsalu Põhikooli 8. klassi õpilane Hendrik Veltri annab eakaaslastele nõu, kuidas distantsõppega toime tulla.

https://youtu.be/kJo3rKe5Br0